fbpx
Jako fizjoterapeuta  pracujący w sporcie od lat stosuję w swojej praktyce wszystkie rodzaje tapingu. Pojawienie się na rynku Dynamic Tape znacząco zwiększyło możliwości terapeutyczne poprzez taping w różnych dysfunkcjach narządu ruchu.  Wsparcie funkcji stawów czy odciążenie pracy poszczególnych grup mięśniowych to tylko przykładowe możliwości aplikacji, których w praktyce jest bardzo wiele a sposoby aplikacji zależą od kreatywności fizjoterapeuty. Na uwagę z pewnością zasługuje trwałość materiału z jakiego zrobione są Dynamic Tape. Są bardzo dobrze odbierane przez pacjentów ponieważ efekt terapeutyczny uzyskuje się często natychmiast po aplikacji.

Krzysztof Demko – fizjoterapeuta Kadry Narodowej Kobiet w piłce ręcznej, Natural-Med Kielce

W wyczynowym sporcie potrzebna jest codzienna 100% dyspozycja zawodnika. Przy dużych obciążeniach treningowych i związanych z nimi urazami czy przeciążeniami świetnie sprawdza się Dynamic Tape. Uczucie dodatkowej stabilizacji oraz brak bólu podczas treningu to efekt działania Dynamica. Judo jest sportem kontaktowym, więc zależy mi aby przyklejona taśma była wytrzymała. To właśnie zapewnia mocny klej i śliska struktura. Zdecydowanie polecam!

Tomasz Stodolski – fizjoterapeuta Kadry Narodowej w Judo

Dynamic Tape to świetne uzupełnienie terapii - zarówno w fazie ostrej jak i podczas całego procesu rehabilitacji. Wspomaga wyhamowanie i samo wykonanie ruchu, jednocześnie nie ograniczając jego zakresu. Biodynamiczny taping daje bardzo dobre efekty, szczególnie kiedy zależy nam na poprawie funkcji i wzorców ruchowych. Zmienił moje patrzenie na taping.

Dominik Kożuch – Orto-Sport, fizjoterapeuta I drużyny Cracovii (2014-2020)

Taping dynamiczny wyróżnia się na tle innych taśm używanych w fizjoterapii. Dzięki dużej sile jaką dysponuje konstrukcja taśmy jesteśmy w stanie odpowiednio ustawić kończynę co może przyczynić się do zmniejszenia dolegliwości bólowych w trakcie ruchu. Na początku przygody z Dynamic Tape byłem sceptycznie nastawiony bo przecież to tylko taśma z klejem. A jednak… Przy jej pomocy znacznie szybciej osiągam zakres ruchu nad którym pacjenci i zawodnicy muszą ciężko pracować. Buduje to ich motywacje, a mi daje większe pole do popisu podczas terapii ruchowej ponieważ najczęściej łączy się to z mniejszym bólem. Zdecydowanie polecam!

Bartosz Cierplikowski – trener biegania, fizjoterapeuta

Od samego początku używania, Dynamic Tape zaskakuje mnie swoją ogromna wszechstronnością zastosowania. Sprawdzają się w pracy z każdym pacjentem, z różnymi jednostkami klinicznymi, począwszy od profesjonalnych sportowców, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia terapii w postaci tapingu, a skończywszy na każdej innej dolegliwości, w której zastosowanie tejpu może przynieść ulgę. Do tej pory klienci pytają się czy tejp z tatuażem zostanie dzisiaj naklejony. 

Łukasz Salomon – fizjoterapeuta, właściciel gabinetu Lucareh

Pracuję z dziećmi od 18 lat a blisko 10 lat zajmuje się tapingiem. Kiedy poznałam dynamictape od razu wiedziałam że inne Tapy nie mają szans. Dziek i dynamic jestem w stanie szybko skorygować nieprawidłowe ustawienie ale także wspomóc prawidłowy wzorzec ruchu i znacząco utrudnić funkcjonowanie we wzorcu patologicznym. Tego nie potrafi żaden inny tape. Polecam od 1 dnia życia.

Agnieszka Bachorz Innoreh Innowacyjna Rehabilitacja

Dla mnie Dynamic Tape jest taśmą kompletną. Jej zakres elastyczności jak i możliwość tworzenia powertape dają bardzo szerokie możliwości zastosowania od stabilizacji do wspomagania ruchu. Sprawdza się znakomicie u naszych zawodników jak i osób amatorsko uprawiających sport. Wspomaga powrót po kontuzji jak i działa doraźnie podczas codziennych treningów. Moim zdaniem  najlepsza obecnie taśma na rynku. 

Mateusz Przystaś – fizjoterapeuta Asseco Resovia Rzeszów

Uważam, że każdy fizjoterapeuta pracujący z pacjentami ortopedycznymi, a szczególnie ze sportowcami, powinien wykorzystywać w swojej praktyce Dynamic Tape, w celu optymalizacji procesu gojenia i przebudowy tkanek.

Krzysztof Guzowski – fizjoterapeuta Agnieszki Radwańskiej i Reprezentacji Polski w tenisie.

Przewaga Dynamic Tape nad innymi metodami plastrowania najbardziej uwidacznia się w przypadku aplikacji na bark.

Michał Jędruch – fizjoterapeuta Radosława Kawęckiego

Dynamic tape, sprawdza sie bardzo w  pracy w pilce recznej, biorac pod uwage kontaktowosc sportu, czesto bywa tak ze powstaja stluczenia w wyniku uderzen wtedy ratuje nas dynamic tape.
Zdarzaja sie przeciazenia czy tez naciagniecia w stawach ramiennych, wtedy aplikacje wspomagajace sprawiaja ze zawodnik nie musi robic przerwyw treningach.
Osobiscie polecam w pracy ze sportowacami jak i prywatnymi pacjentami.

Krzysztof Rosa MKS Kalisz pilka ręczna

Taśma DYNAMIC TAPE zmieniła moje podejście do klejenia zawodników. Na początku myślałem, że to kolejny chwyt marketingowy z nowa taśma która nic nie wniesie. Myliłem się i to bardzo. Metoda Dynamic Tape jest całkowicie inna niż kinesiology taping . Szczerze polecam ! Ja nie zamienię Dynamica na żadną inna taśmę.

Damian Jędrzejczyk – HumanTheraphy

Dynamic Tape używamy od ponad roku i jesteśmy szczególnie zadowoleni z jego funkcji wspomagającej pracę mięśni. Poprzez działanie biomechaniczne korygują pracę w obrębie stawów. Dzięki temu możemy zmniejszyć ilość tapingu sztywnego a co za tym idzie układ nerwowo- mięśniowy naszych zawodników może poprawnie pracować.

Fizjoterapeuci Akademii Lecha Poznań

  1. Zawodnik z naciągniętym MCL rozegrał cały mecz i nie miał ani jednego dnia przerwy,
  2. Naciągnięty mięsień biodrowo- lędźwiowy brak przerwy treningowej a dodatkowo objawy ustąpiły dużo szybciej
  3. Powrót zawodnika po naderwaniu mięśnia prostego uda nastąpił tydzień szybciej
  4. Ostry kręcz szyi po jednej sesji z fizjoterapeutą + zaopatrzenie w dynamic tape pozwoliło na całkowite ustąpienie dolegliwości.
Dodatkowym atutem plastrów jest długość utrzymywania się na skórze bez względu na intensywność treningu.  

Fizjoterapeuci Akademii Lecha Poznań