fbpx

Czym jest DYNAMIc TapE?

Dynamic Tape jest rewolucją
na rynku taśm. Dlaczego?

Na początku zacznijmy od kilku słów na temat samej taśmy:

  1. Dynamic Tape, w przeciwieństwie do Kinesiology Tape, które składają się głównie z bawełny, złożony jest z materiałów syntetycznych takich jak nylon i lycra.
  2. Dynamic Tape został zaprojektowany tak, aby mógł rozciągać się we wszystkich kierunkach (4-way stretch), podczas gdy Kinesiology Tape mogą rozciągać się jedynie wzdłuż (2-way stretch).
  3. Dynamic Tape swoim oporem i siłą odciągnięcia wielokrotnie porównywany był do liny bungee. Kinesiology Tape natomiast posiadają opór zaprojektowany tak, aby unieść delikatnie skórę.
  4. Dynamic Tape jest zdolny rozciągnąć się nawet do ponad 200% swojej spoczynkowej długości bez uczucia sztywnego końca. Taśmy Kinesiology Tape rozciągają się zazwyczaj do 140%-180% i posiadają ustalony sztywny koniec, do którego taśma jest w stanie się rozciągnąć. To ograniczać będzie możliwość aplikowania taśmy na część ciała znajdującą się w skróconej pozycji z jednoczesnym zachowaniem pełnego zakresu.
  5. Dynamic Tape jest zaprojektowany, aby pracować mechanicznie zmieniając wzorzec ruchu poprzez absorbowanie obciążeń i jednoczesne przekazywanie tej energii z powrotem w ruch, a wszystko to następuje bez ograniczenia zakresu ruchu. Kinesiology Tape jest natomiast zaprojektowany jest, aby pracować neurofizjologicznie. To oznacza, że styka się ze skórą, aby zaburzać odczuwanie bólu, wywołuje drenaż limfatyczny oraz wyzwala zmiany w funkcjach nerwowomięśniowych.

 

Dlaczego Dynamic Tape nazywany jest "BIOMECHANICZNĄ TAŚMĄ"?

Dynamic Tape zarządza obciążeniem, wzorcami ruchowymi oraz funkcją poprzez wprowadzenie sił do systemu, a wszystko to oparte jest o solidne kliniczne rozumowanie.

Biomechanika definiowana jest jako „studium mechanicznych praw powiązanych z ruchem lub strukturą żywych organizmów”. Dynamic Tape jest zewnętrznie aplikowanym produktem absorbującym obciążenie, co wpływa na pracę mięśni i ruch stawów.

Jak już wcześniej było wspomniane, Kinesiology Tape jest zaprojektowany, aby wytworzyć przestrzeń poprzez uniesienie skóry po to, aby zdjąć napięcie z bolesnych, wrażliwych struktur, poprawić cyrkulację lub wpłynąć na aktywność mięśni poprzez stymulowanie układu nerwowego przez skórę.

Dynamic Tape nie pasuje do tej kategorii, ale wpasowuje się w koncept Biomechaniki.

Dynamic Tape ma więcej wspólnego z tradycyjnymi, sztywnymi taśmami sportowymi, technikami Mulligana i McConella, niż ma z Kinesliology Tape.