fbpx

Historia DYNAMIc TapE

Dynamic Tape został wynaleziony przez australijskiego fizjoterapeutę, Ryana Kendricksa BPhty, MPhtySt, który oba swoje stopnie uzyskał na uniwersytecie w Queensland pod przewodnictwem światowych liderów w tej dziedzinie profesorów: Gwendolyn Jull, Carolyn Richardson, Paul Hodges, Michelle Sterling i Bill Vicenzino.

Doświadczenie kliniczne Ryana pochodziło zarówno z pracy z profesjonalnymi zawodnikami jak i z prywatnej praktyki.

Pracował jako fizjoterapeuta z tenisistą Gregiem Rusedskim, byłym numer 4 światowego ranking oraz finalistą US Open, w którym był częścią “Dream Team”. Po serii kontuzji Rusedski spadł w rankingu na 73 miejsce i prasa zaczęła wróżyć koniec kariery.

Położono szczególny nacisk na odbudowanie gry, zredukowanie obciążeń działających na ciało z jednoczesną poprawą formy sportowej. Wdrożono również program rehabilitacyjny, który miał poprawić zdolność ciała do przeciwstawienia się takim obciążeniom.

Dzięki tym zabiegom Rusedski wrócił na ścieżkę zwycięstw, wspiął się w światowym ranking i wygrał kilka turniejów ATP, a jego kariera trwała jeszcze przez kolejne 7 lat.

Kendricks spędził również kilka lat w Essex County Cricket Club, gdzie pracował z golfistami startującymi w European Tour oraz zawodnikami Igrzysk Wspólnoty Narodów i Igrzysk Olimpijskich. Kendricks pracował również na uniwersytecie Griffith jako wykładowca kliniczny w dziedzinie fizjoterapii mięśniowoszkieletowej.

Tkanki nie psują się z powodu bólu, psują się z powodu obciążenia. Miejmy świadomość, że wiele z przypadków prezentowanych podczas praktyki klinicznej, powstało jako wynik zużycia, a dokładniej przeciążenia.

Kendricks rozpoznał, że dostępne taśmy były nieefektywne, jeśli chodzi o absorbowanie obciążeń i energii w celu redukowania pracy jednostek mięśniowo-ścięgnistych. Były one również nieefektywne, jeśli chodzi o modyfikowanie biomechaniki z jednoczesnym zachowaniem pełnego zakresu ruchu tak niezbędnego do wykonywania kompleksowych ruchów niezbędnych a wielu zadaniach sportowych. PosturePals powstało z tego samego powodu, aby dać pacjentom narzędzie, z którego mogliby korzystać, aby wzmocnić efekt terapii pomiędzy wizytami, nie ograniczając jednocześnie ich możliwości do uprawiania sportu lub aktywności dnia codziennego.

Po kilku latach pracy nad zwalczeniem tych ograniczeń, w 2010 roku Dynamic Tape zostało oficjalnie wprowadzone na rynek. Jest to narzędzie pomocne w zwalczaniu naciągnięć, naderwań mięśni, przeciążeń i biomechanicznych kontuzji takich jak tendinopatie ścięgna Achillesa, więzadła rzepki, rozcięgna podeszwowego, patologie stożka rotatorów, łokieć tenisisty, shin splint itp. Z powodzeniem możne je również stosować w pediatrii, neurologii, terapii dłoni czy nawet w pulmonologii.

Ze względu na kliniczną efektywność Dynamic Tape, po pierwszych dwunastu miesiącach powstały samodzielne dystrybucje w ponad 25 państwach takich jak Nowej Zelandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Irlandii, Szwajcarii, USA, Kanady, Belgii, Holandii, Południowej Afryki i w dalszym ciągu przybywają nowe.